| Знайомство з керамікою |
|
|
| Конспекты - Народные ремёсла | |||
| 26.07.2007 19:55 | |||
|
Мета: познайомити дошкільників з керамікою як видом ремесла; дати поняття про різні види кераміки, про способи роботи з глиною, про гончарство взагалі й оздоблення виробів та їх різноманітні форми; навчати бачити красу в усьому, що виготовили вмілі руки майстрів. Обладнання: куманці, миски, макітри, глечики, горщики, фігурки тварин, глиняні іграшки та інші керамічні вироби. Підготовча робота: розгляд керамічних виробів. Хід заняття Діти сидять або стоять півколом. Перед ними на столиках — керамічні вироби. Вихователь розповідає казку. — Я розповім вам казку про мудрих і добрих людей, про їх золоті серця та роботящі руки. Серед синіх Карпатських гір у злагоді й мирі жили добрі, працьовиті люди. Але тяжким було їх життя, бо були вони бідними. Навіть малі діти працювали від зорі й до зорі. Вони пасли на квітучих полонинах овець. Одного разу пастушки побачили глину, взяли її в руки й відчули, яка вона м'яка та слухняна, бо підкоряється їх маленьким пальчикам. Один із хлопчиків запропонував: «Нехай кожен, хто на що подивиться або згадає про щось, те й виліпить». Взялися діти до роботи. Старались, а тому чудові речі вийшли у пастушків. Та найкращими виявились свищики-жайворонки. Вони були наче живі та ще й голос подавали. (Вихователь показує свищики.) Повернулись усі до села з чудовими подарунками. До душі припали всім глиняні вироби. І, мабуть, з тих часів почали виробляти люди із глини дивовижні речі, які пізніше навчилися розмальовувати спеціальними фарбами та прикрашати візерунками. Ось і ми з вами розглянемо вироби з глини, які є на наших столиках. Діти розглядають і описують керамічні вироби. Вихователь розповідає про кераміку, гончарство, про кращих майстрів, які володіють цим мистецтвом. Проводиться дидактична гра «Знайди предмет, який я назву» (куманець, глечик, баранець, горнята-двійнята тощо). Дидактична гра «Відгадай» (дитина очима вибирає предмет, описує його, а інші відгадують, про що йдеться).
|
|||
| Обновлено 28.07.2007 11:45 |

